Vítání jara

Tento týden mě v tramvaji chtěli pustit sednout celkem třikrát. Nejprve mladá studentka, pak dva muži. Jeden z nich, pravda, mohl být gentleman, ale ten druhý na to nevypadal. Působila jsem unaveně, anebo to bylo stále viditelnějšími šedinami? Nejspíš obojím. Už nějaký čas nechávám barvu z vlasů úplně odrůst, chce to trochu odvahy.

„Šla bys místo mě zítra ke kosmetičce? Nechci to rušit na poslední chvíli,“ říká kamarádka a předává mi voucher na ošetření proti stárnutí pleti ve vyhlášeném centru. Týden „stárnutí“ je tedy završen.

„Ošetření působí proti vráskám, pleť vyživuje a revitalizuje“, čtu si v brožuře na recepci. To přesně potřebuji. Navíc jsou jejich produkty opravdu vyhlášené, a tak jsem ráda, že je vyzkouším. Místnost je příjemná, elegantní, stejně jako paní kosmetička. Upozorňuje mě na výraznější pocitovou reakci kyseliny glykolové, kterou v rámci procedury použije.

Výsledek byl v porovnání s jinými ošetřeními opravdu viditelný a je mi jasné, že by bylo dobré proceduru zopakovat.

„Oloupe v podstatě svrchní vrstvu pokožky a někomu to může být nepříjemné“, dodává. Nerada bych odcházela červená jak rak, mám k tomu sklony. Nakonec to ale jen chvíli jemně štípalo.

Užila jsem si devadesát minut doteků, a i když byla masáž obličeje poměrně dynamická, odpočinula jsem si. Masáž byla podpořena tzv. elektroporací, bezbolestným a neinvazivním přístrojem, který působením proudu usnadňuje průnik aktivních látek do hlubších vrstev kůže. Na ošetření pleti s pomocí jakéhokoliv přístroje jsem byla vůbec poprvé.

Následně paní kosmetička zapracovala sérum s vitamínem C (kultovní patentovaný produkt společnosti) a dopřála mi 20 minut klidu se zpevňující maskou. Výsledek byl v porovnání s jinými ošetřeními opravdu viditelný a je mi jasné, že by bylo dobré proceduru zopakovat.

„Ošetření zanechá pleť viditelně zářivější, energizovanou a svěží“, tvrdila dále brožurka. Tak to mohu jen potvrdit a myslím, že sem znovu zajdu. Kamarád, se kterým jsem šla následně na oběd, jen žasl a v tramvaji mě už nikdo sednout nepustil. A to by mohlo být dobré znamení!

Vítání jara

Obrázek 2 z 8

Centrum estetické dermatologie nabízí širokou škálu služeb. Komplexní estetická ošetření, omlazující a regenerační procedury, vyhlazení vrásek, léčebnou dermatologii, a právě i zmíněné kosmetické ošetření.

Text: Jitka K.
Foto: Criative Vision na Pixabay (titulní fotografie), Laserové centrum Anděl (galerie)
Ikona: MV