Vánoční dárky pro motorkáře – a jejich stroje!

 

PROMO

Milí čtenáři, motorkáři i motorkářky,

hned v úvodu bych vás chtěla upozornit, že tenhle článek, nebo spíš dopis, nebude o tom, jak sedím na svém naháči a proháním se s větrem ve vlasech. Jsem totiž křehká žena, měřím 160 cm a vážím tak 48 kg – a to když přičtu helmu a kožený outfit. Přesto jsem ke světu motorek a jejich vyznavačů a vyznavaček přičichla. Nejsem sice jedna z nich nebo vás, ale často o tomto světě musím přemýšlet a stala jsem se jeho malinkatou součástí. 

S obchodním zástupcem auto a moto-kosmetiky, který u nás tenkrát zaklepal, na našem prvním společném veletrhu.

Jak se to stalo? Zhruba před dvanácti lety během globální ekonomické krize zaklepal na dveře mé firmy obchodní zástupce německé, celosvětově známé auto a motokosmetiky. Já právě přemýšlela, co prodávat, abychom přežili, měli všichni práci a za ni také plat. A tak mě nabídka nového sortimentu, který navíc lidi mají pro radost a ne jen na práci – jako naše nářadí a nástroje – opravdu nadchla. Plácli jsme si a my se stali výhradními zástupci pro Českou a Slovenskou republiku. No, jenže co s tím? Prodávat železářstvím a strojírenským firmám jsme uměli. Velká část sortimentu se sice našich oborů také týkala, ale něco bylo přece jen úplně jiné a nové – a to nás zaujalo: motokosmetika.

Můj tehdejší manžel je motorkář a na motorce jsme jezdili. A stejně tak i jeho kamarádi a naši kolegové. A tak jsme dali hlavy dohromady a padl návrh představit značku na veletrhu Motosalon. Slovo rychle dalo slovo a náš kamarád nás přibral s jednou malou vitrínkou (kterou jsme si koupili a sami s

Naše první vitrínka na veletrhu Motosalon v roce 2014.

montovali) a s množstvím letáků na svůj stánek s oblečením a helmami. Měla jsem za sebou v té době mnoho strojírenských veletrhů u nás i v zahraničí. Ale toto bylo jiné. Místo reprezentativního stánku jsme se před zákazníky prezentovali jen informacemi a nadšením. A také třemi tisíci malých tubiček se vzorky výrobků, které jsme před tím několik týdnů balili do úhledných pytlíčků s českým popisem a hlavně naším logem. Byly po firmě úplně všude a dodnes občas ještě nějaký najdeme.

Abych nezapomněla – taky jsme měli jeden výfuk, celý modrý, a kolega ho do nekonečna čistil před zvědavými návštěvníky naprostou novinkou, na kterou všichni valili a dodnes valí oči. A pak ho zas každý večer chudák opaloval autogenem, aby měl na čem druhý den předvádět. Ale vyplatilo se. Úspěch byl velký. Hned první den jsem sama měla možnost poznat, že motorkářů je obrovské množství, jsou to vděční posluchači a dychtí po všem, co jim pomůže udržet jejich stroj v lesku a perfektní kondici. Byla to velká zábava a dozvěděla jsem se tolik věcí, které bych neměla jinak šanci zažít. A taky jsem se hodně nasmála. Davy lidí se valily kolem nás, my jim strkali vzorečky do ruky a snažili se zodpovídat zvídavé otázky. Jelikož jsme i prodávali, dost nepřipraveně jsme vypisovali paragony, až se u stánku začala tvořit dlouhá fronta.

…a od první vitrínky jsme se na letošním Motosalonu rozrostli do celého pavilonu.

Po třech dnech, kdy už nikdo z nás nemohl na nohy a hlasivky odcházely, jsem už jasně uměla rozpoznat několik typů motorkářů. Liší se výrazně podle oblečení od celokoženého u harlejářů přes riflové kalhoty a koženou bundu u vyznavačů naháčů a kapotovaných motorek, až po celotextilní obleky u cestovních endur nebo krosařů. Samostatným výzkumným oborem se staly symboly, a to at’ na kusech oděvu, helmách nebo rovnou na tělech návštěvníků. Často byl výrazným rozlišovacím prvkem sestřih vousů a délka vlasů. Rychle jsem se zorientovala a přestala si je plést –abych neohrabaně nenabízela jawistovi něco na harleye nebo naopak. To totiž některé trochu rozladilo, ale často to zachránily moje přiléhavé červené šaty. Také jsem zjistila, že se motorkáři dělí do dvou hlavních skupin na ty, kteří o svou motorku pečují a neustále ji vylepšují, a na ty, kterým se zamodralý výfuk prostě líbí nebo jim je jejich zablácená kroska úplně jedno.

Veletrh vůbec byl pro mě neuvěřitelnou možností zkoumat duši motorkáře. A co jsme se díky této improvizované akci s celým týmem naučili, se nám v dalších letech prodeje hodně zúročilo. Od tohoto prvního vkročení na trh uplynulo mnoho let. A my prošli spoustou dalších moto veletrhů ať už v Brně nebo Praze. A od vitrínky jsme se dostali až k reprezentativnímu stánku. Co zůstalo stejné, je naše nadšení. A taky výfuk a předvádění jeho čištění. Ten táhne dodnes. Jen teď už lidé chodí a říkají: „Ono to fakt funguje!“ A dávají nám vlastní tipy a rady a ptají se: „Tak co máte dalšího?“ To nám dělá obrovskou radost. I proto jsme tyto výrobky začali prodávat s dovětkem: „Pečujte o to, co máte rádi“. Je jedno jestli je to moto, auto, cyklo, lodě nebo domácnost. Na všechno máme dárkovou krabici:) 

Na Jawě 350 po zásahu kutila (ještě před opravdovým „customem“) jsem obvykle dělávala batoh, ale u řidítek se mi to líbilo víc:)

Ke světu motorkářů mám ještě jednu důležitou věc: Motorky nejsou jen doménou chlapů a často jsou nebo mohou být i společným koníčkem mužů a žen. Před pár měsíci mi řekla moje kamarádka, že si udělá papíry na mašinu. Podivila jsem se. Hned za měsíc se mi chlubila, že už ji má doma. Když jsem pak vešla do garáže, nestačila jsem se divit. Čekala jsem nějakou menší kapotovanou motorku nebo menšího choppera. A místo ní tam stálo největší cestovní enduro. Sice ne obsahem, ale konstrukcí určitě.
Polkla jsem a udiveně špitla: „To myslíš vážně?”
„No jasný,“ řekla rozhodně kamarádka.
A já si v tom momentě uvědomila, že mám vlastně kolem sebe hned několik žen, které na motorce jezdí nebo třeba závodí v autech. Jako například sama ambassadorka naší kosmetiky Alexandra. Ta například vedle samých mužů jezdí soutěže do vrchu. Co se mě týká, já raději zůstanu u aut. Za to u těch, co mají pohon na všechna čtyři kola a když nastupuji, tak musím nadskočit. A sedadlo mám nahoře na maximum. Prostě malá ženská a velký auto.

Kamarádce jsem za odměnu dala krásnou dárkovou krabici s produkty na čištění a péči, aby mohla novou motorku perfektně zazimovat. To proto, že mezitím opravdu udělala autoškolu, kde zvládla bravurně prokličkovat mezi kužely, až instruktorovi a policistům spadla brada. Mě se ale raději neptejte. Moje auto je, jak se říká, kovářova kobyla. A tak mám alespoň k Vánocům od kolegů slíbený zbrusu nový keramický povlak. 

Ať už jste tedy muž či žena, máte rádi klidnou jízdu krajinou, nebo když to kolem vás jen sviští, nebo váháte mezi uhlazenou kapotou nebo nablýskaným kovem, důležité je, že si můžete vybrat a že děláte něco, co vás baví a těší. Že pečujete o něco, co máte rádi. Stejně jako my.

Vaše
Daniela Zemanová

Majitelka a ředitelka firmy Cominvest CZ, s.r.o.
www.cominvest.cz

P.S.

Asi se budete divit, proč mám ráda motorky, i když na nich nejezdím. Tedy důvodů je víc. Například to, že se stroje, nástroje a vůbec technické věci staly řízením osudu mým každodenním světem, který je navíc z osmdesáti procent doménou mužů. Zvykla jsem si na převodovky, rotory, statory a technické výkresy a oblíbila si je přemýšlením nad tím co a jak vyvrtat, uřezat, zahloubit atd. Auta a motorky tak odjakživa poutají moji pozornost, protože jsou technicky dokonalé a krásné. Hlavní důvod je ale asi ten, že motorkáři popisují, že jízda na motorce je svoboda. Je to vášeň, která dává možnost sebevyjádření, ale i soudržnosti s těmi, co to mají podobně.  Víckrát jsem od nich slyšela, že při jízdě jsou tady a teď a na nic jiného nemyslí. To je pro mě stav bytí, tedy ten, který někdy na chvíli zažívám v meditaci. A tak mám milí motorkáři pocit, že vám tak trochu rozumím:)

 

A co pro vás máme? Jestli si chcete přes zimu mašinu pořádně vyleštit nebo udělat radost kamarádovi či své milované motorkářce – tohle by vás mohlo zajímat.

 

Bluing Remover – prostředek k odbarvení svodů

Přípravek na odstranění zabarvení výfukových svodů Bluing Remover je na bázi chemického čištění. Tekutý přípravek byl vyvinut přímo na výfuky motorek BMW, pro které je typické modré zbarvení výfuků. Během let si získal Bluing Remover oblibu i u milovníků motocyklů ostatních značek. Jeho skvělý účinek spočívá v dokonalé kombinaci chemických a mechanických komponentů. K čištěnému povrchu je velice šetrný a neobsahuje kyselinu fluorovodíkovou. Přispívá k prevenci koroze.

Více o produktu ZDE

 

Metal Polish – čistící a leštící pasta na kovy

Univerzální čistící a leštící pasta na kov Metal Polish patří mezi vlajkové TOP produkty firmy Autosol. Metal Polish pasta na kov byla jedním z prvních produktů firmy, její složení, účinek a výborné čistící vlastnosti jsou prověřeny časem.Vysoce účinná pasta na čištění a údržbu kovových povrchů se používá na všechny nelakované kovy včetně oceli, nerez oceli, chromu, mědi, mosazi, niklu. V první řaděodstraňuje nečistoty a rez z kovových povrchů a následně zanechává na povrchu ochranný lesklý povlak, který odpuzuje nečistoty, vodu a zároveň povrch chrání před vnějšími vlivy a korozí. Metal Polish není hořlavý ani toxický.
Pasta je ideální na čištění a leštění ráfků kol a všech kovových částí auta, na kovové díly motocyklů a skútrů.

Více o produktu ZDE

 

Waterless Motorbike Cleaner – čištění bez vody

Rychlý a snadný způsob, jak co nejrychleji odstranit nečistoty z lakovaných, kovových i plastových částí, umělé kůže a plexiskla. Skvěle odstraňuje i hmyz. Přípravek zároveň obsahuje ochranné vosky, které ošetřené komponenty chrání před vnějšími vlivy prostředí. Využití pro čištění s omezeným přístupem k vodě. Díky ochranné emulzi i bez předmytí nepoškrábe lak.

Více o produktu ZDE

 

…anebo všechno pohromadě a ještě něco navíc!

Dárková sada Autosol MOTO

Dárková sada MOTO může být krásný dárek pro všechny příznivce rychlých kol, tedy motorkáře. Je jedno jestli dáváte přednost silničce, sportovní motorce nebo „čoprovi“. To, co jsme do sady vybrali, použijete na všechny typy motocyklů. Na co se můžete těšit:
Čištič výfukových svodů Bluing Remover
Leštící a čistící pastu na kovy Metal Polish
Základní čistič motorek Bike Cleaner
Čistič motorek bez použití vody Waterless Cleaner
Mikroutěrka
A jako dárek od nás dostanete chladící sprej do všech přileb a helem
Hemet Cooling sprej. Můžete ho použít do helmy na motorku, cyklistické přilby, helmy na
hokej nebo lyže.

Více o dárkové sadě ZDE

Přejeme vám zábavné a dobrodružné kilometry na čistém stroji „kolama dolů“!

Foto: archiv DZ, H-D a Taylor Friehl na Unsplash