Šestá návštěva místa nekonečných rozkoší

Muži se v pohledu na prostitutky dělí na dvě skupiny: Jedni tvrdí, že nebudou platit za něco, co mohou mít zadarmo, druzí oceňují snadnost výběru a dostupnost žen, na které by si jinak netroufli. A já? Já miluju celé to dráždivé prostředí bordelů – i s jeho pasáky a předraženým pitím na baru.

Manuela

Byla menší a jako většina Kolumbijek měla velká prsa a zadek. A pořád se smála a tančila. Potkali jsme se na jednom ostrově v Karibiku. Přisedla si k mému stolu a dala se se mnou do řeči. Že je prostitutka jsem poznal hned a souhlasil, že s ní strávím večer, ale měl jsem podmínku – pojede se mnou do hotelu. Kývla, že ano. Objednali jsme si dobré pití na pokoj a nějaké chuťovky. Zvenku proudil do pokoje horký noční vzduch, na terase venku šustili krabi svými klepítky a okovanými nožičkami a Manuela si prozpěvovala do salsy pouštěné z mobilu. 

Její pobyt na ostrově se opakuje několikrát do roka. A když sem nepřijede ona, jede sem její sestra. Obě mají butik v Medellínu, ve městě, které neblaze proslavil drogový magnát Pablo Escobar a odkud údajně pocházejí nejkrásnější dívky světa. V butiku prodávají oblečení pro ženy, ale když obchody nejdou, musejí si přivydělávat jinak. Prostituce je nejsnadnější a nejspolehlivější řešení. Režie je prý natolik vysoká, že sotva přežívají. Obchůdek ale pustit nechtěly, protože si chtěly uchovat zdání poctivého živobytí, což mimo jiné znamenalo i zachování pocitu důstojnosti. V jejich městě je nikdo neznal jinak než jako obchodnice a riziko, že je někdo spatří na ostrově, je velice nízké, protože většina Kolumbijců nemá tolik peněz, aby si mohla dovolit sem jet na dovolenou. 

A tak dvě poctivé obchodnice, majitelky butiku, jezdí na střídačku na ostrov v Karibiku, aby svou poctivost dotovaly z výdělků nejstaršího řemesla světa.

Manuela u mě ráda zůstala až do rána, společně jsme i posnídali, pak jsem jí věnoval více než zasloužený honorář a ještě jí zamával, když usedala do taxiku, který ji odvážel za dalšími klienty.

Zaznamenal: Jiří Roth; Obraz: Francisco Goya, Čas pro staré dámy