Neúprosnost baletní tyče a ducha

„Umíte být zlá?” zeptal se mě specialista na komunikaci přizvaný do třetího kola vleklého konkurzu. Po tom, co jsem se po letech ustálila na mottu: “Ve světě, kde můžeš být cokoliv, buď laskavá.” Nevyšlo to! Začínám být skleslá. Kamarádka, bývalá baletka, mě pozvala do holešovického barre studia. 
„Cvičení u baletní tyče? Teď není nejlepší chvíle se znovu ztrapnit, zlato!” zaváhala jsem. Nejsem vůbec ve formě, nemám ani co na sebe. Nebo že bych se zpevnila před dalším pohovorem?

Nikdy jsem nedělala žádný sport, v dětství jsem spíše seděla u piana, pak mě lákala jóga a v posledních letech qigong. Ale i učitelka qigongu nám vždy připomínala, abychom si fyzičku nahnali jinde. Možná je čas! Jsem docela štíhlá a dle máminých slov nemám “žádný zadek”, ale moje krátká ranní rozcvička už úplně nestačí!

Tak proč bych sem nemohla chodit častěji? Prý tak cvičí andílci před přehlídkami Victoria’s Secret, tak proč ne já? 

Studio úžasné, u řeky, s květinami a zrcadly… Ostatní cvičenky dokonalé a sebevědomé, ale snad už bych se mohla přestat srovnávat. Budu prostě sama sebou. Byl to záhul a občas se mi třásla kolena. Zajímavá směs strečinku, baletu, posilování, pilates, ale i jógy, k tomu nějaké pomůcky. A pěkně svižně do hudby. 

Snažila jsem se držet dech s ostatními a občas si vysloužila i pochvalu. Ale krásná Korejka, cvičící vedle mne, měla prostě větší množství genů ohebnosti. A o Lence, která cvičení vedla, ani nemluvě. Nádherná postava. A ta lehkost, pevnost a elegance!

Tak proč bych sem nemohla chodit častěji? Prý tak cvičí andílci před přehlídkami Victoria’s Secret, tak proč ne já? 
„A máte nějakou snazší level”? nadhodila jsem při odchodu a bála se, jestli dojdu domů. Ale třeba to zvládnu a tělo se pomalu vytrénuje. Zbytek dne vnímám každý sval na stehnech a téměř nezvládám vyjít schody. Další den nemohu vstát z postele. Je ale čas dodat svému životu víc pevnosti a odhodlání, je čas přestat se schovávat. Možná mi to pomůže při dalším pohovoru. Nic není ztraceno a já taky ne!

Holešovické barre studio

Obrázek 1 z 4

Studio úžasné, u řeky, s květinami a zrcadly…

Text: Jitka K.
Foto: autorka, archiv Lenky Krejčové a David Fairrington, CC BY-SA 3.0 na Wikimedia Commons
Ikona: Mužská věc