Desáté Prague Harley Days budou už tento víkend

Milé děti, pokud nejste úplní troubové, museli jste si v minulých letech všimnout, že první zářijový víkend patří pražské Výstaviště krutopřísným tvrďákům a vnadným děvám. Je to oslava lidí, kteří stále ještě vyznávají jenom dvě pohlaví a každé z nich se drží toho svého. Je to svátek kluků a holek, kteří mají rádi zábavu, rychlou jízdu, vítr ve vlasech, adrenalin a svobodný život. Je to prostě světově proslulá akce s názvem Prague Harley Days. A letos bude v Praze na stejném místě už podesáté. Kdy? Teď jsem to říkal, Martine. První víkend v září je už teď. Od pátku 2. do neděle 4. Je to jasné? No září přece, bože ty seš natvrdlo. 

Spanilé jízdy se zúčastní osm set motorek a na Václavském Václaváku bude velké překvapení.

Chtěl bych vás dětičky na tu akci pozvat. V první řadě uvidíte stovky nádherných motocyklů, hezčí nikde jinde neuvidíte. Uvidíte americké bouráky, nejkrásnější auta na světě. Pokocháte se pohledem na ladné křivky dámských těl soupeřících v Pole Dance Battle, to je tanec na tyči, víš Lojzíku? A vyndej si ten prst z nosu. Děkuju. Můžete navštívit adrenalinovou zónu & Petr Pilát FMX Athlete. To jsou akrobatické skoky na motorce, Aničko, přestaň si hrát s mobilem, když ti to vysvětluju, jo? A znovu přijedou – byli tu už loni – kluci a holky z post-apo CONVOY.pa. To se ocitnete ve světě zobrazeném ve filmu Mad Max, tedy Šílený Max. To je Edíku svět, který nás za pár let čeká, jestli někdo nezakroutí Putinovi krkem, víš? A proto na tuhle akci můžou Ukrajinci zdarma a můžete si o tom milánkové myslet, co chcete. A taky se těšte na air show s letadlem Beechcraft. Františku jestli nevíš, jak vypadá, tak si ho vygůgli a neotravuj. Jo, a abych nezapomněl, platit se bude na akci prostřednictvím náramku.

Postapokalyptickou show jako vystřiženou z filmů o šíleném Maxovi předvede partička Convoy.pa.

Organizátor Burgerfestu Zed drží smradlavé sledě, které na pódiu sní jeden nebo více odvážlivců.

A ještě k těm motorkám. Neruš, Jarmilo, už budu končit. V sobotu se jede spanilka, tedy spanilá jízda, v níž pojedu i já, takže mi můžete zamávat. Budu stát na Václaváku spolu s ostatníma a pozorovat adrenalinové překvapení. Kromě všeho, co jsem tu řekl, bude na výstavišti taky spousta muziky a pozor, v jednom ze stanů se budete moci vyzkoušet country tance. Moc se nesměj, Michale, ty se budeš první válet na zemi.

Ještě tu mám jednu informaci, ta se bude líbit tady Metráčkovi. Spolu s Prague Harley Days se koná i proslulý Burgerfest. Dneska jsme mluvil se Zedem, to je hlavní organizátor, a ten mi prozradil, že tam bude spousta doprovodnýho programu, z něhož si pamatuju dvě věci: soutěž v požírání pálivých papriček, to bude v neděli, a veřejná konzumace rybiček z plechovky Surströming, to bude v sobotu. Nemusíš se hlásit Kamilo, hned to vysvětlím, to jsou kyselí sledi v plechovce, ale zkvašení, víš? takže to smrdí jako rozkládající se mrtvola bezdomovce. No Kamilo, ty snad zvracíš? Mazej se na záchod umejt. 

Tak to je prozatím všecko, dětičky, koukejte dorazit, budu kontrolovat účast, a kdo nepřijde, napíše stokrát větu propiskou na papír – ano, vím, že jste se to neučili: Už nikdy nevynechám návštěvu Prague Harley Days. 

Text: Jiří Roth
Ikona: Mužská věc
Foto: www.pragueharleydays.cz