Příběhy pro poslušné holčičky

Já vím, že to zní trochu úchylně, ale prostě… Taky máte v telefonu různé hry, které hrajete, když se někde nudíte? Myslím tím v tramvaji, v čekárně u doktora, na finančáku, u soudu… Protože jsem absolutní neznalec, tak já mám klasicky karty, křížovky a pak střelbu do barevných balónků. A právě když nějakou hru hraju, tak se mi tam objevují reklamy. A na jednu z těch reklam jsem klikl. Love sick. Tak se ta hra jmenuje. 

Agentka v Love Sick má hlavně úkoly spojené s krásnými muži.

Hrdinkou je agentka Lisa. Zrovna se rozešla s přítelem. V té hře se odehrává nějaký příběh, a vy v určitý moment můžete rozhodnout, jak se bude dál odvíjet. Prostě jak má Lisa zareagovat. A taky jí při různých příležitostech volíte outfit. Vybíral jsem jí už šaty na sport, do společnosti nebo do akce. Ale o to nejde. Dokončil jsem zrovna jednu akci – teda Lisa – a šel si domů odpočinout. A teď se objevila otázka, jestli když jsem doma sama, tak jestli si vzpomenu na bývalého přítele nebo jestli jsem ho už úplně vytěsnila. Protože ze svýho života vím, že nejde jen tak někoho vytěsnit, tak jsem přiznala, že si na něj vzpomenu. A teď to začalo. Protože jsem byla po akci, šla jsem si dát sprchu. A v té sprše se odehrálo porno v přímém přenosu. Aniž jsem na to měla sebemeneší vliv, začala mi ta hra říkat, co dělám a na co při tom myslím. Dlužno dodat, že se to odehrávalo pouze v textových rámečcích, obrázky u toho nebyly. Škoda. No prostě jsem si to v té sprše v duchu rozdala se svým bývalým. Ale ty detaily… Ufff. 

Během té hry mě napadlo, jak často se ženy navážejí do prasáckého chování mužů. Jak je obtěžujeme, jak máme blbé kecy na jejich vzhled, jak si dovolíme pronést poznámku, že jsou to kočky, že bychom je chtěli do postele a podobně. Jo, jsme opravdu občas dost neurvalí. Ale co vám se, holky, honí v hlavě, na to fakt nemáme. Tak se do nás laskavě přestaňte navážet za sexystické chování, jo? A teď se loučím, protože musím do akce. Čeká na mě pohledný miliardář, který má před svatbou, ale zakoukal se do mě…

Text: Jiří Roth
Foto: screenshot Love Sick
Ikona: Mužská věc