KIOSEK / Víkendové Harley Days se pandemie nebojí

S heslem, které má na své vlajce i značka Harley–Davidson Svoboda a osobní odpovědnost se pustili organizátoři do příprav akce Prague Harley Days, která vypukne tento pátek. Letošní Prague Harley Days se uskuteční v dolní části areálu holešovického Výstaviště. Největším lákadlem pro diváky bude zřejmě tradiční spanilá jízda, která odstartuje v sobotu 5. září. V konvoji pojede osm set motocyklů a projedou trasu z Výstaviště na Václavské náměstí, odkud se po nábřeží vydají ulicí Dukelských hrdinů zpět na Výstaviště. Prague Harley Days se letos spojují s BurgerFestem a finálovým koncertem projektu Koncert pro 10 milionů, na kterém se představí taková jména jako Support Lesbiens, zakázanÝ ovoce, The Silver Spoons, Yo Yo band a další. Koncert je věnovaný všem složkám IZS, které mají za sebou půl roku zvýšené aktivity. BurgerFest se pro letošní rok spojil s organizací Women for Women, která za každých pět tisíc získaných korun zaplatí stravování jednomu dítěti na celý rok.

Příznivá zpráva pro diváky je, že vstup na celou akci je zdarma. Pořadatelé zdůraznili, že respektují všechna povinná opatření nařízená pro zamezení šíření koronaviru, přesto doufají, že pro diváky to nebude nijak zvlášť omezující. 

Prague Harley Days

Prague Harley Days je již tradiční letní motocyklový event konaný v Praze. Každoročně nabízí zábavu pro celou rodinu, silné stroje, moto vyjížďky, populární spanilou jízdu, adrenalinové show, výstavu motocyklů, koncerty a dobré jídlo a pití. Jeho cílem je přiblížit motorkářský styl široké veřejnosti a ukázat, že Prague Harley Days jsou otevřeny skutečně každému, ať už dorazí na motocyklu, autem, tramvají nebo třeba pěšky. www.pragueharleydays.cz 

Text: Jiří Roth, Foto: Archiv PHD