Znovu se hlásí pan Schweppes!

Když se na nás v rámci projektu Mužská věc pomáhá šikovným lidem v nouzi obrátil pan Schweppes se svými bublinami a požádal nás o pomoc, chvilku jsme váhali. Přece jen není OSVČ, ani to nemíchá doma v garáži, zatímco v prvním patře čeká těhotná manželka a ve druhém hypotéka. Ale pak jsme si řekli, že jo. Že si pan Schweppes a jeho lidé zaslouží, abychom vám znovu připomněli, že existuje a že přijde den, kdy se hořkosladké pití do barů vrátí v plné slávě. Tak tady je malá připomínka starých dobrých i dobrých budoucích časů. A teď už v našem vysílání předáváme slovo panu Schweppesovi osobně:

Překvapivě teplé dny přímo vybízejí k oddávání se požitkářství. Takže už potřebujete jenom recepty na osvěžující koktejly:

Bloody Tonic 

40 ml vodky

40 ml rajčatového džusu

5 ml citrónové šťávy

5 ml worčestrové omáčky

2 kapky Tabasca

Sůl a černý pepř

50 ml Schweppes Indian Tonic

Na kostky ledu nalejte vodku a rajčatový džus. Doplňte tonikem. Pokapejte citrónovou šťávou, trochou worchesteru a dvěma kapkami tabasca. Na závěr přidejte trochu soli, pepře a dobře promíchejte. Servírovat můžete se stonkem řapíkatého celeru.

Gin Tonic

50 ml ginu, 

200 ml Schweppes Indian Tonic

kostky ledu

Na kostky ledu nalijte gin a zalejte tonikem. Na závěr přidejte tři lístky bazalky, snítku tymiánu a plátek pomerančové kůry. 

Tonic Sunrise 

kostky ledu 

50 ml tequily 

60 ml čerstvé pomerančové šťávy 

několik kapek grenadiny 

100 ml Schweppes Indian Tonic

Na dno sklenice dejte led, poté přidejte pár kapek grenadiny, nalejte tequilu, pomerančovou šťávu a nakonec tonik. Na ozdobu můžete přidat plátky citronové kůry.

Připravili Jiří Roth a Dalibor Demel