Severská odyssea, předehra

Zatímco jedni sní své sny, druzí je realizují. A zatímco jedni říkají, že něco udělají až… pak… potom…, druzí se do toho pustí rovnou. Fascinuje mě příběh Honzy Drobného, kluka, který své nápady neodkládá, ale vrhá se do nich hned teď. Poté, co strávil řadu měsíců nejdříve v Peru a následně v Thajsku se svým adoptovaným pochroumaným pitbulem Tekym, vrátil se na skok do České republiky, napsal knihu Vždy je cesta, pochoval Tekýska, adoptoval jiné čtyři psy a po první vlně lockdownu zmizel na sever Švédska až k polárnímu kruhu, kde začal nový život.

Honza Drobný se už u nás na Mužské věci jednou objevil. Tehdy jsme s ním natočili podcast a napsali pár řádek o knize, kterou chystal k vydání. A už tehdy ten podcast vznikl na základě našich vzájemných hlasových zpráv, které jsme si intenzivně vyměňovali. 

U POLÁRNÍHO KRUHU

Obrázek 1 z 10

Když u nás doznělo covidové šílenství, přijel Honza opět do Čech. Schválně nepíšu, že se vrátil, protože on si sem jenom přijel dořešit některé osobní záležitosti. Tehdy jsme se párkrát viděli a pak zase odjel. A zase jsme si začali posílat hlasové zprávy. Honza pochopitelně sleduje dění u nás a jakožto vzdálený pozorovatel má nad mnoha věcmi trochu nadhled. A tak se líčení osobních záležitostí zvolna proměnilo v debaty nad tím, nad čím přemýšlejí i ostatní muži. Proto jsme si řekli, že by mohlo být zajímavé udělat naše debaty veřejnými a začali jsme plánovat sérii podcastů. Pak mi Honza v jedné zprávě řekl, že si myslí, že je na dost zajímavém místě a byla by škoda toho nevyužít. Takže budeme točit videa. Ale pořád jsou to debaty mezi námi dvěma. 

První Honzova návštěva země u polárního kruhu.

Nultý díl je takový zahřívací. Jednak jsme si chtěli vyzkoušet, jak nám to půjde, a jednak jsme chtěli divákům ukázat, co jsme vlastně zač. A taky co pro ně máme přichystané. Výsledek můžete posoudit sami.

Video přehrajete zde: NULTÝ DÍL

Text: Jiří Roth
Foto: Honza Drobný
Ikona: Mužská věc
Video: Mužská věc