Raper Novacane v nové rubrice Session!

Na historicky první Session dorazil raper Novacane. Nedávno se vrátil na svobodu ze světa, kde hned tak někdo ve zdraví nepřežije – nicméně tenhle chlápek to dokázal, zjevně má chuť poprat se se životem tak, aby ho to nevrátilo zpátky za zeď – a zaslouží si palec nahoru plus novou šanci.

Rubrika Session, podobně jako třeba sezení u psychologa tu není proto, aby dodávala světu bůhvíjak konkrétní informace a dokonale prokreslené portréty. Mnohem víc, než ve slovech, se dočtete mezi řádky. Schválně, zkusme to:

Tak nám řekněte něco o sobě…

Byl jsem odsouzenej za násilnou trestnou činnost za ublížení na zdraví. Bylo mi sedmnáct let a žil jsem trochu divočejší život… V hudbě přišel úspěch v roce 2015, to mi bylo třiadvacet a zrovna jsem s rapem chtěl skončit. A potom mě oslovil člověk který mi poslal video, tak jsme spolu natočili první písničku. Měla celkem pozitivní ohlasy, takže jsme nahráli další a poslali jsme ji do německého rádia protože vydáváme věci v angličtině. Vyhráli jsme s ní velkou německou hitparádu, pak jsme ji poslali do České republiky, kde vyhrála další hitparády a tím jsem se utvrdil, že je to něco co chci dělat dál. A že když makám, tak mě to posouvá dál. Nahrál jsem album a vydal jsem druhý oficiální album. mám natočený několik videoklipů a vydaných věcí i v zahraničí. Taky mě vždycky bavily bojový sporty, bohužel až ve vězení jsem si uvědomil, co mě opravdu naplňuje a dodává mi energii a radost do života. Dnes jsem na všechno změnil názor a momentálně se chci věnovat hudbě, boxu a taky fitness. Bohužel jsem si vše uvědomil až tam, a nebylo to zadarmo. Budu boxovat pod jistou organizací a právě si sjednávám podmínky. Chtěl bych se stát šampionem ve váze do 84 kg a dotáhnout to i někam za hranice. Celej život jsem se věnoval atletice respektive hodu oštěpem a vrhu koulí, takže mám dobrej zaklad. V nejbližší době mám v plánu navštívit studio a nahrát novej track + videoklip. A pak se uvidí.

Fajn. My vám teď nadhodíme dvanáct slov a vy řekněte, co vás k nim napadá. Tak pozor, začínáme.

Životní téma
Hodně často myslím na budoucnost a na to, aby všechno bylo jak bych chtěl. A protože se od šesti let věnuju hudbě, tak je to celej život pořád dokola hudba.

Vězení
Vězení pro mě byla škola života, ve který jsem se hodně naučil, ale taky mi to bohužel vzalo hodně času, ve kterým jsem mohl udělat spoustu věcí. Vše se ale děje pro něco a ještě k tomu když tohle dnes píšu, tak si uvědomuju, že mi to přineslo opravdu hodně.

Krása
Krása ve mě vyvolává pocit štěstí, třeba. Musím říct ze jsem začal vnímat krásu v jednoduchosti nikdy jsem to neuměl ale dnes se mi to daří a je to tak ve všem.

Důstojnost
Je to, co by každej měl mít a na co si dávat pozor.

Ženy
Miluju ženy, který jsou inteligentní a samy sebou, taky když si ze sebe dokážou udělat prdel a nepřetvařujou se. Líbí se mi i to, když žena ví, že je krásná, ale nevyužívá toho. Podařilo se mi teď jednu takovou poznat a opravdu je to v dnešní době vzácnost. Jsou v mém životě hodně důležité, jako asi v každém chlapském životě.

Vztek
Myslím si, že jsem mu dal zákaz vstupu na palubu. Dříve jsme se kamarádili až moc, ale nikdy mi v ničem nepomohl, tak se mu snažím vyhejbat.

Úspěch
Je to, když je člověk šťastný. Pro mě to znamená i to, co se odehrálo za poslední tři roky – nepodlehl jsem ničemu špatnýmu a naopak z toho vytěžil něco ve svůj prospěch.

Spokojenost
Zažívám právě teď, abych pravdu řekl. Mám rodinu pohromadě, mám nejlepšího bratra a kamarády, který opravdu takhle můžu nazvat.

Peníze
Hrají v mém životě částečnou roli, ale už jsem se ponaučil z chyb, který jsem udělal. Zažil jsem si to i nahoře i dole, takže se snažím být rozumnější – ale i tak je mám pořád rád.

Nejdůležitější
Bejt spokojenej a šťastnej. Myslím, že není třeba rozvádět konkrétní téma.

Budoucnost
Pravidelně rozebíraný téma. Jednou snad vlastní rodina, zdravá a pohromadě. Bejt úspěšnej v tom, co dělám a nad čím trávím tolik času.

Mužská věc
Rap, MMA, box, bojovej sport.

Paráda. Pro dnešek končíme, ale budeme o vás dál přemýšlet. Hodně štěstí!

Připravil: Dalibor Demel

Foto: archiv N